Obowiazek instalacji kasy fiskalnej 2015

Razem z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej jest wszystek przedsiębiorca, który tworzy usługi lub robi transakcji na pracę osób sportowych i rolników pokrywających się na bazie ryczałtu. Do końca 2016 roku podatnicy mogą jeszcze czerpać z wybranych przywilejów podatkowych, bez potrzeby nabywania kas fiskalnych.

Jak nie ma obowiązku posiadania kasy. Drinkiem z przepisów, który obowiązuje do końca 2016 roku, jest przepis świadczący o tym, że przedsiębiorca, którego roczne obroty w ubiegłym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma obowiązku rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W sukcesu firm, które podjęły pracę w sezonie bycia roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do grupy miesięcy prowadzenia role w poszczególnym roku.

Kasa fiskalna - kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży. W latach 2015 - 2016 w zestawu przedsiębiorstw, które potrzebują płacić paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, specjaliści i lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy czy firmy gastronomiczne, które nie zaczynają swoich usług w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy mają obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy fiskalne w porządku natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których mówi limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą dostać kasę fiskalną w układzie 2 miesięcy po przejściu tego zakresu. Ten sam obowiązek w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, jacy sprzedają bilety na przejazdy pasażerskie z możliwością opłacenia ich w przeciwny metoda niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy spłacalibyśmy się na podstawie faktur za wykonane usługi na pracę osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili daleko niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wielkości obrotów ustawodawca stworzył i katalog produktów, których sprzedaż tak pragnie być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, części do silników i jedynych silników, przyczep i naczep, aparatu fotograficznego, produktów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.